2009-12-11 14:39:04• hírek • Szatmar.ro

Senna volt a legjobb

Egykori és jelenlegi Forma1-es versenyzők szerint a brazil volt minden idők legjobbja.

Szurkolók és újságírók örökzöld kedvenc témája, hogy egy bizonyos sportágban ki volt minden idők legjobbja. Az Autosport magazin a Forma1-et vette górcső alá és egy igen széleskörű kutatómunka után hirdetett eredményt: 217 egykori és jelenlegi versenyzőket kérdeztek meg. Ők Ayrton Sennára voksoltak.

A megkérdezettek között található a legidősebb, még élő futamgyőztes José Froilan Gonzalez valamint a legidősebb pilóta, a 98 éves Paul Pietsch.

Az első helyen a háromszoros világbajnok Ayrton Senna végzett, a dobogót a hétszeres bajnok Michael Schumacher és a négyszeres győztes Juan Manuel Fangio egészíti ki. Az első tízben két olyan versenyző is található, akik soha nem nyertek világbajnokságot: Stirling Moss és Gilles Villeneuve.

A jelenleg aktív pilóták közül Fernando Alonso áll a legelőkelőbb helyen (9.), őt Lewis Hamilton (17.), Kimi Raikkönen (22.), Sebastian Vettel (26.) és Jenson Button (30.) követi.

A legjobb negyven versenyzőt felsorakoztató listán két olyan név is szerepel, akik soha nem nyertek futamot: a német Stefan Bellof és és francia Jean Behra egyaránt balesetben veszítette el életét.